Hizmet & Ürün

Asansör Ustası

Firmaların tercihi Cebaş Asansör Bursa

İNSAN ASANSÖRÜ

Siteler, apartmanlar, işyerleri, oteller ve bir çok mekanda insanların katlar arasında ulaşımını sağlamak için dikey taşımacılık amacıyla kullanılır. İnsan asansörleri üretim, montaj ve montaj sonrası kullanım aşamalarında, uluslararası güvenlik ve konfor standartlarına sahip olarak üretilmelidir, hizmet verdiği süre boyunca aynı kalite standartlarında periyodik bakım ve servis hizmetlerine tabi olmalıdırlar.

MAKİNE DAİRESİZ ASANSÖRLER

Makina Dairesiz Asansörler, yüksek ve düşük katlı konut ve ticari binalarda kullanılabilen asansör sistemleridir. Genellikle binada asansör makine dairesinin bulunmadığı ya da uygun olmadığı durumlarda tercih edilir. Normal asansörlere göre daha yüksek enerji tasarrufu sağlar ve daha uzun ömürlüdür. Makine Dairesiz Asansörlerin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;
  • Makine dairesine ihtiyaç duyulmaz
  • Üstün kontrol teknikleri ile eşsiz duruş hassasiyeti
  • Kaldırma ünitesinin üstün performansı ile sessiz ve konforlu seyir
  • Geleneksel motorlara göre % 40'a varan enerji tasarrufu sağlar
  • Daha az kalkış akımı daha az enerji kullanımı
  • Makine motor aksamında dişli kutusu olmadığından dolayı çok daha uzun ömürlüdür.
  • Sistemin yağsız olması çevre kirliliği riskini sıfıra indirir
  • Üstün kontrol teknikleri ile benzersiz kontrol hassasiyetine sahiptir.


PANORAMİK ASANSÖRLER

Özellikle alışveriş merkezi, oteller, restoranlar, eğlence merkezleri, fabrikaların idari binaları gibi yerlerde zarafet ve güzellikleri ile değer katarken, aynı zamanda yolcular için görsel bir keyif sağlar. Panoramik asansörler herhangi bir tehlike anında yolculara zarar vermeyecek kırılmaz camdan yapılmaktadır. Modern mimari tasarımlara mükemmel uyum sağlayan panoramik asansörler, teknik yeterliliğin yanısıra estetik görünümleri ile tercih sebebi olmaktadırlar.

MONŞARJ (YEMEK) ASANSÖRÜ

Monşarj asansörler, çoğunlukla çok katlı restoranlarda, villa tipi konutlarda, yurt ve yemekhanelerde kullanılan tabak, tepsi gibi servis ürünlerinin taşındığı yemek servis asansörleridir. Kabin ebatları, kullanım amacına paralel olarak diğer asansör tiplerinin kabinlerinden çok daha küçüktür. 50 kg’dan 250 kg’a kadar değişik taşıma kapasiteleri vardır.

HİDROLİK ASANSÖRLER

Trafik yoğunluğunun düşük olduğu ve belli seyir mesafelerine sahip binalarda kullanılan bir asansör çözümüdür. İhtiyaca göre insan, yük, araç taşımak için kullanılabilir. Adından da anlaşılacağı gibi hidrolik asansörler, hidrolik yağ basıncı kullanılarak piston vasıtası ile kabin hareketi sağlar. Asansör kabinin aşağı yönü hareketinde kabinin kendi ağırlığından faydalanılırken, kabin yukarı yönü hareketi için hidrolik yağ basıncı kullanılır.

YÜK ASANSÖRLERİ

Fabrika, depo, alışveriş merkezi, mağaza gibi katlar arası yük ve eşya taşımada kullanılır. Kuyu tipi, seyir mesafesi gibi kriterlere göre hidrolik ya da elektrik motoru tahrikli olarak üretilebilirler. Kullanım amacı ağır yük ve eşya taşıma olduğundan, kabin, kapı, makine-motor ve hidrolik ünite gibi komponentler, yük taşımaya ve ağır şartlar altında çalışmaya uygun şekilde tasarlanır ve projelendirilir.

ARAÇ ASANSÖRÜ

Taşıma kapasitesi 3.000 kg ile 10.000 kg arasında değişen araç asansörleri, binaların üst ve bodrum katlarını otopark olarak kullanmaya olanak sağlamakta; yol, rampa gibi alan kayıplarını binaya geri kazandırmaktadır. Asansör kabini içine araç ile girildiğinde sürücünün aracından inmeden istediği kata gitmesini sağlayan buton sistemi sayesinde kullanıcıya büyük kullanım kolaylığı sağlanmaktadır.

SEDYE ASANSÖRLERİ

Taşıma kapasitesi 1600 kg ve üzerinde olan ve hijyenik şartlara dikkat edilmesi gereken sedye asansörlerinde anti bakteriyel kaplama ve taban malzemeleri seçilir.

Desteğemi İhtiyacınız Var?

Asansör ihtiyacınız veya servis ihtiyacınızmı var?
Profesyonel ekibimiz ihtiyaçlarınıza göre uygun asansör tercihinize ve servis desteğine yardım hazır.

HEMEN BİZİM İLE İLETİŞİME GEÇİN